Temmuz Ayı Favori Şarkılarım

1- Big Girls Cry – Sia: Uzun zamandır sevdiğim bir şarkı olsa da bu ay daha da sevmeye başladım. Özellikle “I don’t care if I ruin my makeup” yani “Makyajımı bozmam umrumda değil” ve ” I don’t care if I don’t look pretty” yani “Eğer güzel gözükmüyorsam umrumda değil” bölümlerini seviyorum. Şarkı “büyük kızların” da ağlaması ile ilgili; duygusal ve kendim ile bağdaştırabildiğim bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

2- Lean On – Major Lazer & DJ Snake: Elektronik müzik hiç dinlemeyen biri olarak bu şarkıya bayıldım! Şarkının melodisini çok sevmemin yanı sıra klibin konseptini ve dansları çok sevdim. Benim için bu yazın şarkısı olabilir.

leanon

3- Maps – Yeah Yeah Yeahs: İlk “Maps” duyduğunuza Maroon 5’ın şarkısı geliyor olabilir. Bu “Maps” çok yeni bir şarkı sayılmaz, ancak benim müzik zevkimi çoğunlukla eski slow rock şarkıları oluşturuyor. Solistin sesinin akıcılığı ve sözlerinin duygusal oluşu çok hoşuma gitti, kesinlikle dinlemenizi öneririm.

4- Iris – U2: U2 iTunes’a bağlı tüm ürünlere “Songs of Innocence” albümünü yükledi, eğer sizin de öyle bir ürününüz varsa illa ki dinlemişsinizdir. Albümün en sevdiğim şarkısı Iris, bir erkek tarafından söyleniyor ve onu çok etkileyen Iris adında bir kadını anlatıyor. Ne yalan söyleyeyim bu konuda olan şarkılara bayılıyorum. Özellikle “You took me by the hand/ I thought that I was leading you/ But it was you made me your man” bölümünü çok seviyorum (çeviri: Elimden tuttun/ Seni yönlendirdiğimi sanıyordum/ Ama beni senin erkeğin yapan sendin).

göz

5- Take Me to Church – Hozier: Uzun zamandır popüler bir şarkı, ben de dinliyordum ancak gündem dolayısıyla şarkının sözlerine ve yazım evresine ilgim arttı. Eşcinsellik ve din (bu durumda Hıristiyanlık ancak bu eşcinsellik “karşıtı” her dine uygulanabilir. Empati kurmak için çok güzel ve anlamlı bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

Gönderileceğim tek cennet seninle yalnız olduğumda

Gönderileceğim tek cennet seninle yalnız olduğumda

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s