Basit Bir Makyaj Önerisi: Parlak Göz Kalemleri

Eğer Youtube’da makyaj videoları izlediyseniz insanların gözlerin büyütmek amacı ile beyaz göz kalemi kullandıklarını görmüşsünüzdür. Ben bu makyaj trendini pek beğenmiyorum ve kendime pek yakıştırmıyorum; ancak doğal bir ışıltı yarattığını düşünüyorum. Bu etkiyi yaratmak için bulduğum çözüm parlak göz kalemleri.

IMG_3869

Parlak göz kalemi dediğim gümüş, altın, bakır, rose altın rengindekiler, açık renk sedefli olanları da sayabilirim. Bu kalemleri gözün iç tarafına, göz pınarına uyguluyoruz. Hem göze parlaklık katıyor hem de büyük gözükmesini sağlıyor.

Göz pınarı: Fotoğrafta kalemin çekildiği yer

Göz pınarı: Fotoğrafta kalemin çekildiği yer

Komik bir şekilde genelde giysi ve takılarıma göre rengi seçiyorum ancak bakıra kaçan altın renginin gözüme, yeşil göze, daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Benim sahip olduğum 2 kalem var. Gümüş rengi olan İtalyan kozmetik markası Kiko’dan Glamorous Eye Pencil 415 numara, altın/bakır rengi Sephora Contour eye pencil 12HR wear 08 numara “Sun tan”.

IMG_3868

IMG_3870

Eğer koyu göz kalemi çok sevmiyorsanız ve göze ışıltı veren makyaj tercihinizse kesinlikle öneririm. Işıltılı olduğuna bakmayın çok sade bir görünüm veriyor.

white_eyeliner

Basit Bir Makyaj Önerisi: Parlak Göz Kalemleri” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s