Kullandığım Rimeller ve En İyi Olanı

Uzun kirpikler herkesin istediği bir özellik. Kirpiklerin açık renk olan uçlarını siyaha boyayarak uzatmak en yaygın olan olabilir, kısaca rimeller. İlk rimelimi sekizinci sınıfta almıştım, herhangi bir şey okumadan sadece ambalaja bakarak. Rimellerin de insanların kirpiklerine göre değiştiğini öğrendim, kimi insanlar spiral fırça ile daha uzun kirpiklere kavuşurken kimi insanlar küt fırçalar ile bunu sağlıyor.

Benim kirpiklerim uzun ve sıklar, yana doğru uzuyorlar; rimel her zaman sürme ihtiyacı duymuyorum. Siz de kendi kirpiklerinizi tanırsanız kendinize en uygun rimeli bulmanız daha kolay olacaktır.

mm

İlk aldığım rimel Maybelline One by One Black olmuştu. Bu rimel tek tek ayrılmış kirpikleriniz olacağı sözünü veriyor. Kırmızı ambalajı da çok hoş duruyor. Bu rimelden memnun kaldın mı derseniz hayır. Benim kirpiklerimi birbirlerine yapıştırıyor, topaklanma yapıyordu. Fiyatı 14 TL gibi bir şeydi, Gratis veya Watsons’dan alınabilir, büyük marketlerde de vardır.

fotoğraf 1

Bu rimelden pek memnun kalmasam da bir süre kullandım, sonra doğumgünüm oldu ve iki set hediye geldi. Komik olarak aynı markadan setlerdi bunlar Lancome‘dan, iyi bir marka fiyatları da yüksek. Hypnose Drama rimelini kullandım, kıvamı falan gayet güzel bir rimel ve uzun zamandır sahip olsam da kurumadı, o yanı çok iyi. Kirpiklerimi uzun gösterse de biraz topaklanma oluyordu. İkinci setten minik, çanta boyu Hypnose Star Noir Midnight çıkmıştı. Boyutu çok rahat olduğu için sıkça kullandım, fırçaları aynıydı sadece bunun rengi biraz daha parlak gelmişti.

falsies

İndirim var diye Maybelline Falsies rimel aldım. Sanırım 9. sınıfa geçmiştim ve tek uyguladığım makyaj rimeldi bu yüzden biraz fazla olmasını istiyordum. Falsies çok topaklanma yapmadı kirpiklerime, ancak rimel kullandığım belli oluyordu, doğal bir görünümü yok. Bu rimelden memnun kalıp Falsies Black Drama da kullandım, sonuç olarak aynı seriden üç rimelim oldu. Hala biraz fazla rimel sürmek istiyorsam bu rimeli kullanırım.

harika

Yine Maybelline‘dan aldığım Falsies Big Eyes Mascara‘dan çok memnun kaldım, tek sorun bu rimelin hala Türkiye’ye gelmemiş olması… Bunu Amerika’dan almıştım. Alt ve üst kirpiğe sürmek için ayrı iki fırçası var, gözleri büyük göstermeyi vaat ediyor. Gerçekten de çok memnun kaldığım bir rimeldi ancak çabucak kurudu.

fotoğraf 2

Amerika’dan promosyon ürün olarak aldığım bir rimel olan Maybelline Great Lash‘i hiç bilmeden almıştım. Meğerse bu rimel çoğu kullanan kişiden kötü yorumlar almış bir rimelmiş, buna karşın ben çok memnun kaldım. Eğer kirpikleriniz uzunsa doğal ama uzun bir görünüm veriyor.

flormar

Ardından biraz çılgınlık yapıp Flormar Too Volume rimeli yeşil renkte aldım, renkli rimellerin güzel bir hava kattığını duymuştum. Fırçadan memnun kalmış olsam da yeşil rengini hiç beğenmedim, keşke mavi alsaydım dedim. Bu rimelin fiyatı 25 TL civarı bir şeydi.

maxf

Max Factor False Lash Effect siyah rengi kullandım ve şu ana kadar en memnun kaldığım rimel. Bir arkadaşım önermişti, alalı uzun zaman oluyor fiyatından emin değilim o sebeple. Çok doğal bir şekilde uzun kirpikler sağlıyor, kesinlikle denemenizi öneririm. Topaklanma yapmayan nadir rimellerden.

Peki rimel nasıl sürülmeli?

Rimelin en doğal görünümünü sağlamak için dipten başlayıp yukarı doğru sürmelisiniz. Bu herkese göre değişir ama kat kat sürünce kalınlaşan, topaklanan kirpikler. Ayrıca güzel görünümü sağlamak için kirpikleri ileri doğru eğil biraz yana doğru taramak gerekiyor.

eyel

Kullandığım Rimeller ve En İyi Olanı” üzerine 4 yorum

    • Blogun ilk günlerinde bu konuyu tartışan uzun bir yazı yazdım, Türkiye’de hayvan deneyi yapmayan markaların sayısı o kadar az ki… Bu sebeple ister istemez kullanıyorum, yurtdışına çıktığımda Nyx, Kiko gibi vegan markaları tercih ediyorum. Ayrıca Flormar vegan değil ama hayvan deneyi yapmıyor.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s