Tırnak Bakımı ve Oje için Kullandığım Kilit Ürünler

Oje çok seviyorum, sürmeye gelince pek değil. Aslında oje maceram ilginç başladı. Sadece o internette gördüğüm renkleri, desenleri çok seviyordum, tırnaklarım ise o ojeli tırnaklara benzemiyordu. Hem uzatamıyordum, çabuk kırılıyordu hem de kuru ve sağlıksız durdukları için oje yakışmıyordu. Bunun yanında oje sürememem gibi bir durum da vardı, o ayrı…

Benim tırnaklarım

Benim tırnaklarım

Oje sürmek alıştıra alıştıra yapılan bir şey. Eğer süremiyorsanız denmeye devam edin, inanın bir gün oluyor. Önemli olan oje sürülebilecek tırnaklara sahip olmak. Ben ojenin biraz uzun tırnakta daha hoş durduğuna inanıyorum, bu nedenle kırılmadan uzatmaya özen gösteriyorum. Mavala Tırnak Sertleştirici şu ana kadar en memnun kaldığım tırnak bakım ürünü olabilir. Eğer Flormar, Kalyon gibi başka markaların sertleştiricilerini denediyseniz genelde cila gibi emilmeyen katman olarak kalan yapıda olduklarını görmüşsünüzdür. Mavala’nın ürünü mavi bir sıvı, emiliyor hemen, haftada en fazla 2-3 kez sürmeniz öneriliyor. Benim tırnaklarımda kırılmayı ciddi oranda azaltan bir ürün.

Mavala_Scientifique_Nail_Hardener_5ml_1366648562

Oje sürerken dikkat etmek gereken başka bir nokta tırnak etlerine ojenin taşmaması. Manikür yaptırmıyorsanız, ne kadar geç o kadar iyi, etleri itmeniz bu durumu önler. Sevdiğim bir marka olan The Body Shop’un Badem Yağı Tırnak ve Kutikül Bakım Kalemi çok rahat bu açıdan. Ucunda fırça olan ince bir kalem , istediğinizde çıkarıp yemen sürüyorsunuz ardından kapaktaki plastik aparat ile etleri itiyorsunuz. Süper pratik ayrıca çok güzel kokuyor.

balmond

Ojenin rengi, üstündeki ne olursa olsun onu korumanın önemli olduğunu da biraz geç farkettim. Daha önce ojemin üstüne sürmek için Pastel, Flormar, KİKO gibi bir çok markadan cila aldım. Genelde sadece daha zor kurumasına ya da ojenin bozulmasına, renklerin dağılmasına sebep oluyordu bu cilalar. Watsons veya Gratis’ten 11 TL’ye alabileceğiniz Sally Hansen Xtreme Wear “100 Invisible” harika bir cila. Belki “Bu fiyat cilaya çok fazla diyebilirsiniz” ama her ojede kullandığınız bir ürünün kaliteli olması gerektiğini unutmayın.

388434018939733521744107676

Not: İlerleyen zamanlarda sizinle amatör nail art tekniklerimi paylaşacağım, ben yapıyorsam herkes yapabilir. 

Tırnak Bakımı ve Oje için Kullandığım Kilit Ürünler” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s