Durum

“Ben de yapsaydım…”

Instagram’a giriyorsun, her yerde çok güzel kızlar. Bu bir Instagram olayı oldu aslında. Kusursuz görünen kızlar. Sonra bunlara bakıp diyoruz “Ay bu zaten çirkin, makyaj güzeli, bu kadar makyaj yapsam ben daha güzel olurum…” Madem öyle orada kıza sövmektense sen de yap o zaman? 

Beni yanlış anlamayın. Makyaj ürünleri severim ama pek makyaj yapmam. Fondöten, pudra hayatımda kullanmadım. Zaten cilde kötü. Ama bu benim kendi seçimim ve bunun farkındayım. İsteyen istediğini alır kullanır, benden güzel de görünür ve bunda herhangi bir problem yok. Çünkü o makyajı yapmak onun seçimi, yapmamak da benim.

girl

Bu sadece makyaj değil ki. Vücut yapmak da olabilir. Instagram da yine çok popüler, kadınların çok güzel popoları oluyor, paylaşıp paylaşıp duruyorlar. Altına yazıyorlar: Ben de o kadar çalışsam benim de öyle popom olur. Çok kasıyorsun. Sen de kas o zaman, sanki kötü bir şey.

flower

Özünde demek istediğim şu ki, potansiyel güzellik dediğimiz şeyi çıkarmak sizin elinizde. O gördüğünüz kızlar kendi çabaları ile güzel oluyorsa siz de olabilirsiniz. Bana sorarsanız en güzeli doğallık ama herkesin güzellik anlayışı farklı. Değişim sizin elinizde. Sizi zayıflamak iyi hissettirecekse buna uğraşın, makyaj beğeniyorsanız yapma konusunda geliştirin kendinizi. Değişim yapmak oturup negatif yorum yapmaktan çok daha etkili, inanın bana.

“Ben de yapsaydım…”” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s