İlk Öpücük

Ay, söylemesi bile nasıl heyecanlı! Çoğu kişi için önemli ve heyecanlı bir “ilk” olmalı bu ilk öpücük. Ne oluyor, nasıl oluyor derken… Kaç filmde görmüş olsanızda bir çok soru işareti oluyor kafalarda. 

Öncelikle söylemek istediğim “şunu yapın bunu yapın” demeyi kesinlikle mantıklı bulmuyorum. Bu bir anda gerçekleşiyor, o önerileri takacak zaman yok yani… Ayrıca bu ilk öpücüğün en güzeli olmasını beklemek de akıl karı değil. Kimileri o anda bir türlü olduğunu, bir şekilde oturduğunu söyler. Katıldığım bir tarafı var, orada kütük gibi durmuyorsun sonuçta, ancak herkeste o yetenek yok sanırım. Mesela ben… Eğer “Of naptım ya” derseniz kendinize kasmayın, yani ilk defasında kaç şeyi “mükemmel” yapabilirsiniz.

kiss

İlk öpücük ile ilgili söylemek istediğim başka bir şey ise “ilk” olma durumu. Sizin ilk öptüğünüz kişi başkasının öpmüş olabilir, ki bu çok çok çok normal, yani bunda kötü hissedecek biri olduğunu düşünmüyorum. Bu tarz hiçbir şeyin “ilk” olmasına çok takılmayı doğru bulmuyorum. Önemli olan sonlardır.

fav

Söyleyebileceğim başka bir şey de ilk öpücüğün bu yaşlarda, ergenlik dönemi mi dersiniz gençlik mi bilmem, olması gayet normal. Herkesin görüşü farklı olabilir ancak eğer birini öptüyseniz, öpmek istiyorsanız bu anormal değil, ayıp da değil. Aslını sorarsanız oldukça masum bir şey.

Konuyu kapamadan küçük bir öneri ekleyeyim: Birinin sizini öpmesini istiyorsanız dudaklarına 5 saniyeden uzun bakın konuşurken Aynı şekilde onun sizi öpmek isteyip istemediğini anlamaya çalışıyorsanız onun gözlerini izleyin. Bunu da bir dergide okumuştum, klasik Seventeen…

Gerçekten yaşamaya değer, heyecanlı bir anı… 

İlk Öpücük” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s