Görsel

Ekim Ayı Favori Şarkılarım

1- Hello – Adele

Adele geri döndü! Nasıl yapıyor bilmiyorum, adeta büyülü şarkıları. İlk dinlediğimde gözlerim doldu, gerçekten muhteşem bir ses ve şarkı. Umarım yeni albümü de bu ilk şarkı kadar bomba olur!

love

2- Pride – U2

Her zaman sevginin gücüne inanmış biri olarak bu şarkıyı sevmemem beklenemezdi. Biraz eski bir şarkı, siyah beyaz videosunu Youtube’dan izleyebilirsiniz. Genç Bono’ya hazır olun. Bu şarkıyı uzun zamandır bilsem de Suriyeli bebek Aylan’ın fotoğrafının basında yer bulmasından sonra grup “One man washed up on an empty beach” sözlerini “One child washed up on an empty beach” olarak değiştirince yeniden sıkça dinlemeye başladım. Böyle ciddi bir konuda bilinçli oldukları için onları kutluyorum.

martı

3- Senden Önce Senden Sonra – Teoman

Böyle bildiğiniz bir şarkı yeni duymuş gibi olursunuz ya bana da öyle oldu. Teoman’ın sesi kadar sözleri de güzel bu şarkının. Çok lirik bir şarkı olduğunu düşünüyorum, tam benlik!

sorry

4- Sorry – Justin Bieber 

Aslında bunu ilk dinlediğimde beğenmemiştim (sorry Kuti) ama dans videosunu izlemem ile fikrim değişti. Gerçekten video ile sevmeye başladım diyebilirim, bu kadar eğlenceli mi olur bir klip!

great

5- We Are The World – Michael Jackson

Popun kralı MJ her zaman sevgi ve barıştan yana olmuştur, benim çok sevdiğim bir özelliği. Bu şarkı da gerek tek söylediği hali gerek bir çok ünlü ile beraber söylediği hali ile bu mesajı en güzel ileten şarkılarından. Gündeme baktığımda bu şarkıyı dinleme ihtiyacım daha da artıyor. Hem müzik hem mesaj açısından değeri olan şarkılara bayılıyorum.


Sizin bu ayki favori şarkılarınız hangileri?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s