Catfish Bağımlılığı

Bizim okul bu hafta tatil! Tabi bu bol bol dizi ve kitap demek! Aslında uzun zamandır çok severek izlediğim bir program var, adı Catfish. Sizin de onunla tanışmanızı istiyorum… 

Eminim sizin de internetten bildiğiniz, tanıştığınız kişiler vardır, hatta bazılarınızın sanal arkadaşları bile olabilir. Konuştuğunuz kişinin olduğunu iddia ettiği kişi olduğundan emin misiniz? İşte Catfish tamamen bu fikrin üzerine kurulmuş!

large

Bu bir dizi değil, reality show denilen gerçek hayatın bir yansıması olan  bir program. Sunucusu Nev adlı genç bir adam. Onun da kendi “Catfish” hikayesi var. Aylar boyunca Facebook üzerinden konuştuğu ve hoşlandığı Megan adlı genç kadın ile buluşmaya gidiyor ve o kişinin aslında 40 yaşındaki Angela olduğunu öğreniyor. Bunların hepsini filme çekmişler, program ile aynı ada sahip filmi izleyerek bu olayı da izleyebilirsiniz.

nev

Catfish de bu internetten kişileri kandıran insanlar üzerine. İnternet üzerinden ilişkisi olan ve bir şüphesi olan insanlar başvuruyor, Catfish ekibi araştırıyor. Kısaca kaç aydır yakışıklı bir erkekle konuştuğunu sanan kadınlar sevgililerinin aslında bilgisayar başında cips yiyen genç bir kadın olduğunu öğreniyor… Dönemin ciddi bir sorunu aslında kimlik hırsızlığı. Fake profiller ile ilgili eğlenceli ve bir yandan da öğretici bir program. Zamanınız varsa kesinlikle izleyin!

 

Catfish Bağımlılığı” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s