Okul için Güzellik Tüyoları’17

2 yıl önce “Okul için Güzellik Tüyoları” adında bir yazı yayınlamıştım, farkettim ki bu iki yılda benim size vereceğim tüyolar değişti tabii ki! (Eski yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.) İşte abartıya kaçmayan okul için bakım önerileri! 

17güz3

Sorun: Saçım çok çabuk yağlanıyor, her gün yıkamalı mıyım?

Çözüm: Saçını her gün yıkamak seni hemen yağlanma-durulanma kısır döngüsüne sokacaktır. İşte bu durumda devreye kuru şampuan giriyor! Kuru şampuan o hemen yağlanan saçlar için üretilmiş bir mucize, saçın diplerine 30 cm uzaklıktan sıkıyorsun hem yağı alıyor hem de güzel bir koku veriyor. Küçük bir tüyo: Gece yatmadan yapın böylece sabah yaptığınızda olacağı gibi beyazlıklar olmaz.

17güz2

Sorun: Kasmadan doğal dalgaya sahip olmak istiyorum, maşadan başka yol yok mudur?

Çözüm: Dalgalı saç seven biri olarak hep doğal dalga modelini tercih ediyorum. Benim şaşmayan taktiğim nemli saçımı örüp uyumak ancak bunun dışında bir sürü farklı yol ile doğal dalgalara ulaşabilirsin. Bu yöntemleri buraya tıklatarak doğal dalgalar üzerine yazdığım yazıda bulabilirsin.

17güz5

Sorun: Tırnaklarım bakımsız duruyor ama manikür yapmak istemiyorum. Ne yapabilirim?

Çözüm: Manikür öyle bir şey ki bir kere başlarsan hep yapman gerek. Buna ne zaman ne para dayanır. İşte o yüzden o yıla girmeden önce kendi yapabildiğin kadar bakım yapmak gerek. Öncelikle tırnak kenarına sürülen yağları öneririm, bunu Flormar veya The Body Shop’tan alabilirsiniz. Tırnak sertleştirici kullanarak tırnaklarının güzel bir dokuya sahip olmasını sağlayabilirsin. Benim tırnak bakımımdaki favori ürünlerimi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz!

17güz7

Sorun: Kirpiklerim rimelsiz nasıl daha uzun görünür?

Çözüm: Bazı okullar, çoğu okul aslında, rimele izin vermiyor olabilir. Bu durumda kurtarıcı makyaj yapmadan kirpiklerimize uzun görüntüsü veren kirpik kıvırıcılar. Bu aletler biraz korkunç gelebilir ilk bakışta ama inanılmaz etkileri var. Kıvırıcı kullan üstüne şeffaf rimel sür, farkı göreceksin.

17güz4

Sorun: Okula oje sürmek istiyorum ama her renk de sürülmez ki… Ne önerirsin?

Çözüm: Kimi okullar izin veriyor kimileri takmıyor ama birçok okulda oje süren kızlar var aslında. Bence izin olsa da okula siyah, mavi sürülmez. Pastel markasının Nudes serisinin renkleri nötr ve okula uygun. Sizin teninize en çok yakışan neyse onu tercih edin derim, benim favorim Princess adlı renk.

17güz8

Sorun: Siyah noktalar ile nasıl başa çıkarım?

Çözüm: Çoğu site/blog bantlar diyecektir ama bu aslında yanlış. Bantlar siyah noktaları çıkarsa da bu süreçte burun üstü tüyleri de alıyor. Bunun neresi kötü derseniz bu tüylerin kökleri güçlenip daha yağlanıyor, daha koyu ve güçlü tüyler çıkarıyorlar. Onun yerine siyah nokta karşıtı tonikler kullanın. Bu konudaki detaylı yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

17güz9

Sorun: Saçımda çok kırık var, çok kötü duruyor. Nasıl geçer?                                                   

Çözüm: Kes gitsin! Kırıklardan başka şekilde kurtulamazsın, saçın için en iyi olanı kesmek zaten. Bunu yapacak cesareti kendine bulamıyorsan buraya tıkla!

17güz10

Sorun: Saçım cansız duruyor, ayrıca çok sert ve kuru. Neyi yanlış yapıyorum?

Çözüm: Öncelikle doğru bir şampuan kullandığından emin ol. Kokusu için almak yerine senin saç tipine uyanı al. Bazen bu kuruluk yıkandığın sudan da kaynaklanabilir. Kireçli su kepekli ve cansız saçlara sebep olabilir. Bunun içinse argan yağı kullan, ben Elseve’in bakım yağlarını kullanıyorum. Kesinlikle öneririm!

17güz6


Başka soruları yoruma bekliyorum!

Okul için Güzellik Tüyoları’17” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s