Bilinmezliğin Cazibesi

2020 hepimiz için şaşırtıcı bir yıl oldu. Birçok planımız gerçekleşmedi, bazen ise hiç beklenmeyen şeyler oluverdi… Bu kadar bilinmezliğin arasında birçoğumuz bir ışık arar olduk. 2020 yılında astroloji endüstrisinin patlaması bir şans olamaz!

Sanırım bu bilinmezlik içinde burçlara dönen kişilerden biri de benim. Gariptir, yılın ilk gününden beri bir boşlukta hissediyorum. Önce kahve fallarında aradım cevabı, sonra biraz da yıldız haritamda. Bunlardan hiçbiri 2020’nin getirdiği sürprizleri tahmin edemedi.

Virüsün Avrupa’da ilk olarak İtalya’yı, hatta yaşadığım şehir Milano’ya çok yakın olan Lodi’yi, sarması 2020’nin ilk şokuydu. Olaylar o kadar hızlı gelişti ki birkaç gün içinde eşyalarımı toplayıp İstanbul’a kaçarken buldum kendimi. Tüm planlanan toplantılar, yemekler hatta uzun zamandır beklediğim mezuniyetim suya düşmüştü. Sonra bir anda kendimi tropik bir adada buluverdim. Hayır, rüyamda değil, gerçek hayatta! Ne oldu anlamadan Madagaskar’ın yanında yer alan Mauritius adasına bir uçaktaydım. Orada beklenmedik 2,5 ay sonrasında İstanbul’a döndüm. “Yapacak bir şeyim yok” derken beklenmedik fırsatlar çıktı yine bir şeylere atladım ve geliverdi 2020’nin sonu…

Processed with VSCO with g6 preset

Bu yıl geliştirdiğim yeni bir yetenek ise tarot oldu. Küçüklüğümden beri bu tarz uğraşlara hep ilgim olmuştur, bizden büyük, anlayamadığımız bir şey gibi hissettiriyor böyle şeyler. Büyüye, cadı işlerine çok inanmasam da enerjiye ve sihire inanmak istiyorum. Kartları okurken yeni bir şeyler öğreniyor, yeni bir boyutu zorluyor gibi hissediyorum. Sanırım bu bilinmezlikleri çözmek için kartlara danıştım birçok kez.

2020’de bu “boşluk” hissi birçoğumuz için benzerdir diye düşünüyorum. Doğrusu benim için o boşluk gitti diyemem ama yeni bir farkındalık oluştu. Belki de o boşluk düşündüm kadar kötü değil, bana özgürlük ve değişimi getiren de o boşluğun ta kendisi. Birkaç gün önce bir arkadaşımla telefonda konuştum ve bana şunu söyledi; “Gelecek 2 yıl için her şeyi planladım, her anım, hatta tatilim bile planlı!”. Onu dinlerken ” ne kadar da sıkıcı” diye düşündüm, her şeyi bilmek bir rahatlık verse de ne kadar sıkıcı olurdu! Bilmemek beni zaman zaman korkutsa veya strese soksa da bir o kadar çekici aynı zamanda. 2021 için daha sürpriz umut ediyorum, o kesin, ancak bilinmezlikler de olmazsa olmaz!

Bilinmezliğin Cazibesi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s