Durum

Bugün Bir Balzamin 2 Yaşında!

Bu blogu 2015 yazında açmıştım, o zamanlar sınavlara çalışan ben kendimi ifade edecek bir platform arıyordum. Bu 2 yıldır kimi zaman çok yazdım, kimi zaman aktif olamadım ama size yardım etmekten, kendimi anlatmaktan vazgeçmedim. Bu süreçte blogu takip eden herkese teşekkür ederim!

Şimdi size sormak istiyorum: Blogu nasıl görmek istersiniz? Nasıl eklemeler yapabilirim? İster bu anketi doldurarak, ister bu adrese birbalzamin@gmail.com mail atarak, ister yorumlar kısmında fikirlerinizi belirtmeniz beni çok mutlu eder!

Nice beraber yıllara!

Durum

29 Şubat

Bugün 29 Şubat yani 4 yılda bir yaşanan bir gün. 17 yaşında biri olarak 4. kez yaşıyorum bugünü. En son 29 Şubat’ımda ben sekizinci sınıfa giden, ergen bir kızdım. Mezuniyet fotoğrafları ile uğraştığımı hatırlıyorum. Komiktir ki 4 yıl sonra bugün de aynı şekilde mezuniyet fotoğrafları var elimde. Kim bilir bundan 4 yıl sonra nerede olacağız. Benim bildiğim şu ki bu dört yılda çok şey değişecek. Bir dahaki 29 Şubat’ınıza bir not bırakın kendinizden. Ancak 4 yıl sonra yaşayacağımız bu günde açıp okursunuz…

Uzun süredir yazmıyor olsam da aklımda güzel yazılar geçiyor, sizinle en yakın zamanda paylaşacağım…

Durum

Kuzu’ya Yuva Arıyoruz

Yazımın bir kısmını yazlıkta geçiriyorum. Yazlığımız şehir merkezine uzak, deniz kenarında. Burada bir çok sokak hayvanı var, neyse ki belediye günlük olarak besliyor. Birçok canın karnı doysa da çelimsiz olanlar aç kalabiliyor. Bir gün bizde diğer köpeklere kıyasla çok daha ufak, çelimsiz olan bir köpeğe rastladık. Ben gördüğüm sokak hayvanının başını sevmeden geçmem, onunla da biraz ilgilendim. Bunun üstüne köpecik beni gece boyu takip etti. Ona su ve evden artan etli yemekleri verdim. Okumaya devam et

Durum

Yazın Cilt Bakımı

Malum havalar sıcak, güneş tepede… Cilt bakım rutinim de değişiyor tabii yeni mevsim ile. Ben yazımın çoğunu yazlıkta yani her gün denize girerek geçiriyorum. Denizden çıkınca kuruyan tuzlu su, her gün güneş ve duş… Derimi çok kurutuyor. Bunun yanında şehirdeki evde geçirdiğim zamanlarda oluyor. Yazın o cilt bakım rutinim bile değişiyor, eğer siz de yumuşak ve parlak bir cilt için cilt bakımı uyguluyorsanız benim rutinime de göz atabilirsiniz.

Okumaya devam et

Durum

Küçük Bir Yardım

Yaz aylarının gelmesi ile havalar ısındı. Oruç tutanlarınız bilir bu günlerde susuz kalmak gerçekten çok zor. Bir de sokaktaki canları düşünün. Belki her gün onlara mama alıp besleme imkanınız olmayabilir ama hepinizin evin önüne koyacak yoğurt kabı olsun, peynir kabı olsun plastik bir kabı vardır. Ne zamanınızdan ne paranızdan alacak bir şey, kapınızın önüne koyacağınız bir kap su kaç can için yaşam kaynağı olabiliyor. Kedilerin köpeklerin hatta kargaların o sudan içtiğini görmenin verdiği mutluluk da cabası. Başkası yapar demeyin, o başkası siz olun.